vasisdas.pl | świeże słowa
info + dodaj + opinie + ludzie + kontakt

A

B

C

Ć

D

E

F

G

H

I

J

K

L

Ł

M

N

O

P

R

S

Ś

T

U

W

Z

Ż
   vasisdas _fakty   vasisdas _promo
Pomysł stworzenia serwisu Vasisdas, zrodził się w listopadzie 2003 roku. Od tego też czasu nieustannie powiększane są prezentowane zasoby - w całości bazujące, na szeroko rozumianej najmłodszej polszczyźnie. Serwis istnieje głównie dzięki swoim użytkownikom, stawia na współpracę z nimi. Jest miejscem swobodnej wymiany informacji o języku i jego przeobrażeniach.

Vasisdas powstał po to aby ułatwić ludziom zrozumienie słów wchodzących w skład języka potocznego, używanego w codziennej konwersacji. Formuła serwisu pozostaje otwarta, tzn. ciągle odnotowywane są nowe zwroty i wyrazy. Obecność słownika w internecie można uznać za niewątpliwą przewagę, nad podobnymi realizacjami w formie drukowanej, gdzie bieżące uaktualnienia mogą okazać się kłopotliwe.

Vasisdas pozostaje wyjątkowym serwisem z jeszcze jednego powodu. Nie skupia się mianowicie na zgromadzeniu jak największej ilości wyrażeń, przeciwnie dokonuje starannej selekcji haseł, według ich popularności i przewidywanej zdatności do użycia.

Vasisdas ma ukazywać ciągłą ewolucję lingwistyczną, pewien nieuchronny proces przenikania nowych słów i zwrotów do języka potocznego.

Penetracja mowy, którą posługuje się młode pokolenie może dostarczyć celnych spostrzeżeń. Ukazanie aktualnych słów i zwrotów, ich ogólna prezentacja, pomoc ludziom zagubionym w świecie neologizmów - oto priorytetowe cele serwisu Vasisdas - świeże słowa.

+ pytanie premia | uderzaj w razie wątpliwości
____________________________________________________

Wszystkie treści zamieszczone na stronie Vasisdas.pl podlegają ochronie. Zabrania się ich kopiowania, modyfikowania bądź rozpowszechniania, bez zgody redakcji.

Adresy podmiotów - mediów, serwisów, blogów, prywatnych witryn - które zauważyły Vasisdas (kolejność alfabetyczna):

+ Akademia Bydgoska
+ barmleczny.com
+ belle.art.pl/schronisko
+ b-londyn-ka.blog.pl
+ Dlaczego - magazyn studencki
+ Dobra Czytanka wg św. ziom'a Janka
+ Duży Format (Gazeta Wyborcza)
+ Dziennik Łódzki
+ edu.wroc.pl
+ gery.pl
+ host.blog.pl
+ Instytut Filologii Polskiej UWr.
+ internet24.onet.pl
+ kartapolaka.ru
+ kaszasa.blogspot.com
+ Katolicki Uniwersytet Lubelski
+ lexiophiles.com
+ narkomania.org.pl
+ obiad.blog.pl
+ onlypopolsku.com
+ polfabrykat.blog.pl
+ polish4you.waw.pl
+ Polityka
+ Polskie Radio Chicago 1030AM WNVR
+ pozytyw.blog.pl
+ Przekrój
+ pszetfurnia.blogspot.com
+ rallycross-sport.com
+ RMF MAXXX
+ Słowo Polskie Gazeta Wrocławska
+ sto.blog.pl
+ tylko100x400.blog.pl
+ Uzetka
+ webinside.pl
+ Totalny słownik najmłodszej polszczyzny
+ Wyczesany słownik najmłodszej polszczyzny
+ Zeszyty prasoznawcze


   vasisdas _daj głos   vasisdas _sukurs
Vasisdas istnieje głównie dzięki swoim użytkownikom, liczy na ich żywiołowość i rześkość lingwistyczną. A czym jest slang dla Ciebie? Określ swoje stanowisko, przedstaw obserwacje, poznaj wypowiedzi innych osób.

+ zapodaj komentarz

Znasz nietypowe słowa lub zwroty? Porozumiewasz się ze znajomymi, językiem dostępnym tylko dla wtajemniczonych? Posiadasz dar tworzenia ciekawych neologizmów, które przyjmują się w codziennej konwersacji?

Jeżeli na któreś z wyżej wymienionych pytań odpowiedziałeś twierdząco, to znaczy, że możesz nam pomóc! Aby to zrobić prześlij nam nietypowe słowo lub zwrot, które po weryfikacji mają szanse znaleźć się w Vasisdas.

+ zapodaj słowo
index + info + dodaj + opinie + ludzie + kontakt© vasisdas.pl